Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Uwaga, świeżak-amator! [Kupię łuk]

Uwaga, świeżak-amator! [Kupię łuk] 2 lata 5 dni temu #2050

• Auriseq
  • Auriseq Avatar
  • Fresh Boarder
  • Oklaski: 0
Witajcie!
Tak jak w temacie, jestem świeżakiem w Waszym światku, chciałbym zacząć przygodę z łucznictwem. Kilka razy strzelałem na festynach, imprezach masowych, ostatnio w majówkę na polach Grunwaldzkich.
Podoba mi się ta forma spędzania czasu, chciałbym kupić łuk klasyczny lub sportowy, który byłby dla mnie pierwszym sprzętem i (póki co) miałby służyć głównie do rekreacji i samozadowalania się i szlifowania umiejętności na działce w gronie przyjaciół czy rodziny.
Mam 24 lata, 180 cm wzrostu, ważę 75kg, ot taki klasyczny młody mężczyzna. Ostatnio miałem możliwość postrzelać z dwóch klasycznych łuków o naciągu "25" i "30"(prawdopodobnie lbs?) właśnie w Gietrzwałdzie. Tam też chwilę porozmawiałem z panami, którzy udostępniali sprzęt takim gapiom jak ja do postrzelania i polecili mi zgłosić się do kogoś w regionie kto się na tym zna, aby dobrać łuk konkretnie pode mnie, żeby nie zepsuć sobie zabawy i się nie zniechęcić od początku. No i tak się właśnie tu znalazłem :)
Czy "wirtualnie" jesteście mi coś w stanie doradzić/polecić? Jaki typ łuku powinienem kupić, jakiej wysokości? Z tym naciągiem "30" radziłem sobie dobrze, ale myślę, że mógłby być jeszcze nieco większy.
Na pierwszy sprzęt wraz ze strzałami i niezbędnymi akcesoriami chciałbym przeznaczyć budżet do 500 zł. Może ktoś ma używkę w dobrych pieniądzach, która by na początek mnie zadowoliła i jeszcze trochę postrzelała?
Będę wdzięczny za każdę podpowiedź i informację.
Pozdrawiam!
Radek
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Uwaga, świeżak-amator! [Kupię łuk] 2 lata 3 dni temu #2051

• paczek46
  • paczek46 Avatar
  • Administrator
  • Otrzymane podziękowania: 10
  • Oklaski: 5
Każdy łuk "polarisopodobny" (core,optimo itp)68" waga naciągu max 28-30# (lbs)chociaż na początek lepszy będzie jeszcze lżejszy. Strzały parametr ok 700. strzelasz z podstawki -lotki gumowe; strzelasz z półki -lotki pierzaste.
Albo przyjdź na trening pod basen i wszystkiego się dowiesz na miejscu.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Czas generowania strony: 0.074 s.
Friday the 25th. Warmińska Grupa Łucznicza