Zawody 3D - 11 sierpnia 2012

Utworzono: środa, 04, lipiec 2012 Tomasz Paczkowski

 

11 sierpnia na terenie wokół Leśniczówki Chmury nad Jeziorem Limajno, została rozegrana  IV Runda Pucharu Polski 3D. Organizatorem zawodów był klub Warmińska Grupa Łucznicza Dobrego Miasta przy udziale Urzędu Miejskiego w Dobrym Mieście oraz Nadleśnictwa Kudypy  

Terenowe Zawody Łucznicze 3D –  to zawody które odbywają się na świeżym powietrzu, przeważnie w lesie, polegają na odnalezieniu, najczęściej na podstawie dołączonej mapy, celów do strzelania którymi są figury zwierząt występujących w Polsce i nie tylko. Następnie należy wzrokowo ocenić odległość od celu ustawić celownik i oddać strzał, najlepiej celny w odpowiednio punktowane strefy. Organizatorzy tej rundy dobrze wykorzystali naturalne ukształtowanie terenu do uatrakcyjnienia trasy zawodów. Tak więc były cele ustawiane pod słońce , w cieniu, strzelano z góry w dół i z dołu do góry, w warunkach trudnych do prawidłowego oszacowania odległości do celu.

 Mieliśmy zaszczyt gościć łuczników z praktycznie z całej Polski, wielu z nich deklarowało ponowne odwiedziny w celach turystycznych. Jeszcze przed zakończeniem zawodów na uczestników i osoby towarzyszące czekał ciepły posiłek.

Chciałbym w tym miejscu serdecznie podziękować Adamowi Bisokowi oraz Adamowi Cymkiewiczowi za nieocenioną pomoc w przygotowanianiu i przeprowadzeniu zawodów

Były to kolejne zawody łucznicze na Warmii i Mazurach i , jak zapewniają organizatorzy, na pewno nie ostatnie o których państwu relację.

Wyniki zawodów: http://www.forumlucznicze.pl/upload/Adam/3D_2012/IV_r_pp_hdh_iaa_dobre_miasto_2012.pdf

Sunday the 26th. Warmińska Grupa Łucznicza