I Ciechanowskie Zawody Łucznicze 2D

Utworzono: niedziela, 01, wrzesień 2013 Robroy

Dzięki zaangażowaniu  kilku zapaleńców odbyły się w dniu 31.08.2013r   „I Ciechanowskie Zawody Łucznicze” na terenie przyległym do zamku w Ciechanowie.

 Nasi koledzy Michał Rutkowski, Jacek Jonczak, i Andrzej Kowalski zorganizowali te zawody, mimo przeciwności losu gdyż  ostatniej chwili z patronatu nad tą imprezą wycofał się Prezydent Ciechanowa, środkami własnymi, własnym zaangażowaniem i determinacją doprowadzili do odbycia się tej  imprezy. Odległość jaką trzeba było przebyć aby dojechać na zawody to tylko 100km, niestety z WGŁ wybrało się tylko 6 osób,  pozostali nie wykorzystali szansy udziału w zawodach w tak małej odległości od nas, a trzeba pamiętać iż większość tego typu zawodów odbywa się na południu Polski.  Ci co byli  na zawodach mogą potwierdzić że było warto, dla niektórych z nas były to pierwsze zawody (Lila) tego typu i trzeba podkreślić że zgubiono tylko jedną strzałę. 
            Ogólnie w zawodach łuczniczych  wzięło udział prawie trzydziestu zawodników i zawodniczek w trzech kategoriach : łuki bloczkowe, łuki olimpijskie i łuki tradycyjne. Ustawionych było  dwanaście celów 2D, wokół zamku oraz przy  rzece płynącej przy nim. Na tle murów ustawiono dwa cele (dzik i wilk), na szczęście nikt nie chybił drastycznie i żadna strzała nie roztrzaskała się o mury zamku, przy celach ustawionych nad rzeką (małe kaczuszki J ) było już inaczej zdarzyło się, iż za chybioną strzałą trzeba było zakasać nogawki i wejść do rzeki aby odzyskać zgubę. Były też cele tak małe jak wiewiórka, które stanowiły spore wyzwanie.
             Jak zwykle na tego typu zawodach dopisała ekipa z Siekierek, która stanowiła dość znaczną grupę uczestników. W gronie zawodników  z WGŁ , połowa powróciła z pucharami, co bardzo mnie cieszy. „I Ciechanowskie Zawody Łucznicze” można uznać za udane, być może jest kilka szczegółów które można by poprawić, jednak biorąc pod uwagę fakt, że były to pierwsze zawody organizowane przez tych zapaleńców, zawody te należy uznać za ich osobisty sukces. Gratuluje Wam koledzy organizacji tych zawodów, a duchu zazdroszczę wspaniałej lokalizacji, blisko od Olsztyna i blisko od Warszawy to musi sprawić że z roku na rok będzie coraz więcej zawodników na Waszych zawodach. Dodatkowo gratulacje dla najmłoszego uczestnika naszej drużyny Dominika Sienkiewicza za wrodzony talent do strzelania oraz za to że wytrzymał do końca zawodów dzielnie strzelając i zdobywając 25pkt.


Zdjęcia Kliknij tu Galeria

Sunday the 26th. Warmińska Grupa Łucznicza