PUCHAR WARMII I MAZUR 3D WICHROWO 06.09.2014 relacja

Sobotni, wrześniowy poranek w Nadleśnictwie Wichrowo zaczął się całkiem zwyczajnie. Do lasu zaczęli zjeżdżać grzybiarze zachęceni promieniami słońca

. A potem przyjechaliśmy MY... z naczepą pełną gumowych zwierzaków. Zaczęliśmy ustawiać je między drzewami budząc w grzybiarzach zdziwienie.
Ten dzień miał stać się inny, wyjątkowy... To co się później działo zadziwiło również nas. Co prawda, ze zgłoszeń na liście spodziewaliśmy się nawet 60 zawodników ale dopiero jak wszyscy spotkaliśmy się pod wiatą uświadomiliśmy sobie jak nas wielu. Widok "starych" znajomych cieszył bardzo. Równie mocno cieszył widok nowych osób chcących poznać nasze tereny i wspólnie strzelać.Po krótkiej przemowie Prezesa, wyznaczeniem grup i udzieleniu uwag wszyscy z uśmiechem ruszyli w las w poszukiwaniu gumowego zwierza.
Niektórzy jeszcze na chwilę zatrzymywali się przy zagrodzie Bolka... Czyżby chcieli obłaskawić wichrowskiego dzika przed polowaniem? 

Las zamiast grzybiarzami wypełnił się łucznikami. Czas mijał szybko. Słońce co raz przyjemniej grzało. Gdzieniegdzie było słychać świst strzał, radość gdy wbiła się ona w zwierza i frustrację gdy go ominęła.
Po kilku godzinach znów wszyscy spotkaliśmy się pod wiatą. Było gwarnie i wesoło. Zawodnicy posilali się pyzami, smalcem i kiełbaskami z ogniska zdając sobie relację z polowania a my w pośpiech spisywaliśmy wyniki. Nadszedł czas rozdania dyplomów i medali. Gratulacji i rozstania... 
Niektórzy jeszcze na chwilę zatrzymywali się przy zagrodzie Bolka... Czyżby chcieli podziękować wichrowskiemu dzikowi za polowanie?

MY dziękujemy wszystkim zawodnikom, że do nas przybyli i sprawili, że te zawody były radosne i owocne w nowe doświadczenia i znajomości.

DO ZOBACZENIA NA KOLEJNYCH ZAWODACH!!

Sunday the 26th. Warmińska Grupa Łucznicza