IV Puchar Warmii i Mazur zakończenie Ligi Północ Wichrowo 24-09-2016

IV Puchar Warmii i Mazur zakończenie Ligi Północ Wichrowo 24-09-2016

Wrześniowy poranek zwiastował finałowe zakończenie cyklu terenowych zawodów łuczniczych wchodzących w Puchar Warmii i Mazur organizowanych przez Warmińską Grupę Łuczniczą z Olsztyna. Łucznicy spotkali się w tym sezonie 6 razy by wałczyć o zacny puchar pochodzący z naszego jakże pięknego województwa. Zawodnicy z całej Polski a także z zagranicy licznie przybyli i tym razem, by na bardzo kreatywnie przygotowanej trasie uzyskać

jak najlepszy wynik strzelając do gumowych figur przedstawiających zwierzęta nie tylko z polskich lasów. 

14364643 1079831555403290 2143481391936052787 n

Trasa przebiegała w malowniczym krajobrazie lasów Nadleśnictwa Wichrowo. 28 gumowych figur można było wypatrywać wśród bagienek, torfowisk, młodników czy łąk śródpolnych jak również w cieniu pięknych sosen Urok obszarów morenowych napawał radością i dodawał energ

ii na każdym kroku. Na trasie można było spotkać strzelające rodziny z dziećmi, łuczników strzelających z różnego rodzaju łuków, każdy mógł walczyć o puchar w swojej kategorii, lub kategorii najbardziej zbliżonej.

Po kilkugodzinnych zma

gania po zejściu z trasy na łuczników czekała ciepła zupka, ognisko z możliwością upieczenia kiełbaski. Trochę cierpliwości i znane były wyniki. Wraz z ostatnimi promieniami wrześniowego słoneczko na podium stanęli najlepsi łucznicy. Starsi doświadczeni mogą zacząć się bać, młodzi adepci depczą im po piętach.

Jak zawsze na tego typu imprezach panuje ogólna radość z przebywania w kręgu pozytywnie zakręconych ludzi, dzielących się pasją i doświadczeniem. Mimo rywalizacji zawsze można liczyć na słowo otuchy nawet od „najgorszego wroga”. Łucznictwo jest rewelacyjnym sposobem na aktywny wypoczynek, utrzymanie dobrej kondycji. Z niecierpliwością czeka się na następne zawody. 

Sunday the 26th. Warmińska Grupa Łucznicza